Məşhur siyasətçi skuterdə qəzaya uğrayıb -
Almaniyalı siyasətçi, ölkə parlamentinin - Bundestaqın xarici məsələlər komitəsinin sədri Armin Laşet elektrik skuterini idarə edərkən qəzaya uğrayıb.
Medianews.az bildirir ki, məşhur siyasi xadimin çiyin sümüyü sınıb. O, hazırda qol asqısı ilə məhdud hərəkət edə bilsə də, işini davam etdirir və bir neçə tədbirə qolu sarğılı görünüb.
Qəzanın necə baş verdiyi hələ məlum deyil.
Laşet paytaxt Berlində tez-tez elektrik skuteri ilə hərəkət edən siyasətçilərdən biridir.
Həkimlərin dediyinə görə, sağalma prosesi bir neçə həftədən üç aya qədər çəkə bilər.
Armin Laşet 2017-2021-ci illərdə Şimali Reyn-Vestfaliya torpağının baş naziri vəzifəsində çalışıb. 2021-2022-ci illərdə Xristian Demokrat İttifaqına sədrlik edib və kansler postuna namizədlərdən biri olub.

Немецкий политик, глава комитета по иностранным делам парламента страны — Бундестага Армин Лашет попал в аварию, управляя электрическим самокатом.
Medianews.az сообщает, что у известного политического деятеля сломана лучевая кость. Он, хотя сейчас и может передвигаться с ограничениями с помощью повязки на руке, продолжает свою работу и на нескольких мероприятиях был замечен с забинтованной рукой.
Пока не известно, как именно произошла авария.
Лашет — один из политиков, которые часто передвигаются на электрическом самокате по столице Берлину.
По словам врачей, процесс выздоровления может занять от нескольких недель до трёх месяцев.
Армин Лашет занимал пост премьер-министра земли Северный Рейн-Вестфалия с 2017 по 2021 год. В 2021–2022 годах он был председателем Христианско-Демократического Союза и был одним из кандидатов на пост канцлера.