Milyarderlərin ağlasığmaz sərvəti -
Britaniyanın beynəlxalq humanitar yardım təşkilatı "Oxfam" dünya üzrə milyarderlərin ümumi sərvətini açıqlayıb.
Publika.az xəbər verir ki, hesabata görə, İlon Mask, Bernard Arno, Ceff Bezos, Larri Ellison və Mark Zukerberq də daxil olmaqla, dünya üzrə təxminən 3 min milyarderin ümumi sərvəti ötən il 2,5 trilyon dollar artaraq 18,3 trilyon dollara çatıb.
Bu, 2020-ci illə müqayisədə 81 faiz artım deməkdir. Dünyanın ən varlı 12 şəxsinin hazırda 4 milyarddan çox insanın ümumi sərvətindən daha çox pulu var.
Hesabata görə, sərvəti 500 milyard dolları keçən ilk şəxs olan "Tesla" və "SpaceX" şirkətlərinin rəhbəri İlon Mask orta gəlirli bir insanın illik gəlirini dörd saniyədə qazanır.

The incredible wealth of billionaires -
The British international humanitarian aid organization "Oxfam" has revealed the total wealth of billionaires worldwide.
According to Publika.az, the report states that the total wealth of approximately 3,000 billionaires worldwide, including Elon Musk, Bernard Arnault, Jeff Bezos, Larry Ellison, and Mark Zuckerberg, increased by $2.5 trillion last year, reaching $18.3 trillion.
This represents an 81 percent increase compared to 2020. The world's 12 richest individuals currently have more money than the total wealth of over 4 billion people.
According to the report, Elon Musk, the head of "Tesla" and "SpaceX," who is the first person to surpass $500 billion in wealth, earns the annual income of an average person in four seconds.