Müdafiə Nazirliyi məlumat
Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyənin xüsusi təyinatlı bölmələrinin iştirakı ilə Tbilisi yaxınlığındakı Muxrovani hərbi bazasında keçirilən "Qafqaz Qartalı - 2026" birgə taktiki-xüsusi təlimi başa çatıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Müdafiə Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, təlimin bağlanış mərasimində iştirakçı ölkələrdən yüksək səviyyəli qonaqlar iştirak ediblər.
Çıxış edənlər təlimin uğurla başa çatması münasibətilə iştirakçıları təbrik edib, hər üç ölkənin xüsusi təyinatlı bölmələrinin birgə fəaliyyətlərindən məmnunluqlarını bildiriblər.
Təlimin ölkələrimiz arasında təhlükəsizlik və müdafiə sahəsində regional əməkdaşlığın, eləcə də bölmələrin döyüş hazırlığının yüksəldilməsi baxımından xüsusi əhəmiyyətə malik olduğu bildirilib.
Təlim zamanı xüsusi təyinatlılar şərti hədəfə basqın, yarımqruplar tərkibində binanın təmizlənməsi, mühəndis partlayışlarının həyata keçirilməsi, helikopterlərdən desant endirilməsi, şərti düşmənin zərərsizləşdirilməsi və digər epizodlar üzrə tapşırıqları yerinə yetiriblər.
İştirakçı ölkələrin yüksək rütbəli zabitləri təlimin gedişini izləyiblər. Xüsusi təyinatlıların fəaliyyətləri təlim rəhbərləri tərəfindən yüksək qiymətləndirilib, iştirakçılara gələcək xidmətlərində uğurlar arzulanıb.

The joint tactical-special exercise "Caucasus Eagle - 2026," held at the Mukhrovani military base near Tbilisi with the participation of special forces units from Azerbaijan, Georgia, and Turkey, has concluded.
Medianews.az reports that this information was provided by the Ministry of Defense.
It was stated that high-level guests from the participating countries attended the closing ceremony of the exercise.
The speakers congratulated the participants on the successful completion of the exercise and expressed their satisfaction with the joint activities of the special forces units from all three countries.
It was noted that the exercise holds special significance for regional cooperation in security and defense among our countries, as well as for enhancing the combat readiness of the units.
During the exercise, special forces carried out tasks such as assaulting a simulated target, clearing a building in sub-groups, conducting engineering explosions, deploying from helicopters, neutralizing a simulated enemy, and other episodes.
High-ranking officers from the participating countries observed the course of the exercise. The activities of the special forces were highly appreciated by the exercise leaders, and the participants were wished success in their future service.