Ona dedim ki, kişi kimi döyüş,
Bakıda keçirilən UFC turnirində Azərbaycan azarkeşlərinə unudulmaz anlar yaşadan təmsilçimiz Tahir Abdullayev qələbədən sonra diqqətçəkən açıqlamalar verib.
Medianews.az bildirir ki, braziliyalı rəqibi Jefferson Nasimentonu gərgin mübarizənin sonunda məğlub edən döyüşçü oktaqondan birbaşa mətbuat konfransına yollanıb. Abdullayev qələbənin sevincini gizlətməsə də, ilk növbədə onu bu günlərə gətirən insanlara təşəkkür etməyi unutmayıb.
Döyüş zamanı rəqibinin müdafiəyə üstünlük verməsinə də toxunan təmsilçimiz maraqlı etiraf edib: “Ona dedim ki, kişi kimi döyüş, qaçma. Məşqçisi mənə baxanda isə ingiliscə dedim ki, sən də gəl, səni də aşırım”.
Oktaqona ənənəsinə sadiq qalaraq “Mehtər marşı” ilə çıxan Abdullayev rəqibin ayağına endirdiyi zərbələrin planlarını dəyişmədiyini bildirib.
Azərbaycanlı döyüşçü qələbəsini bütün azarkeşlərə həsr etdiyini vurğulayıb. O, xüsusilə Bakıdakı atmosferin ona əlavə güc verdiyini qeyd edib: “Burada məğlub ola bilməzdim. Azarkeşlərin dəstəyini hər an hiss edirdim”.
Beləliklə, UFC Bakı gecəsində yerli azarkeşlərin ən çox gözlədiyi qələbələrdən biri məhz Tahir Abdullayevdən gəlib.

На турнире UFC, проходившем в Баку, наш представитель Тахир Абдуллаев, подаривший незабываемые моменты азербайджанским болельщикам, после победы дал яркие заявления.
Medianews.az сообщает, что бразильского соперника Джефферсона Насименто, которого он одолел в напряжённой борьбе в конце боя, боец сразу после октагона направился на пресс-конференцию. Хотя Абдуллаев не скрывал радости победы, в первую очередь он не забыл поблагодарить людей, которые привели его к этим дням.
Касаясь того, что соперник отдавал предпочтение обороне во время боя, наш представитель сделал интересное признание: «Я сказал ему: дерись как мужчина, не убегай. Когда его тренер посмотрел на меня, я на английском сказал: «И ты подходи, я и с тобой справлюсь».
Сохраняя традицию выхода на октагон под «Мехтёр марши», Абдуллаев заявил, что не изменил план ударов по ногам соперника.
Азербайджанский боец отметил, что посвящает свою победу всем болельщикам. Он особо подчеркнул, что атмосфера в Баку придавала ему дополнительную силу: «Здесь я не мог проиграть. Я чувствовал поддержку болельщиков каждую минуту».
Таким образом, одной из самых ожидаемых побед на ночи UFC в Баку стала именно победа Тахира Абдуллаева.