Ona dedim ki, kişi kimi döyüş,
Bakıda keçirilən UFC turnirində Azərbaycan azarkeşlərinə unudulmaz anlar yaşadan təmsilçimiz Tahir Abdullayev qələbədən sonra diqqətçəkən açıqlamalar verib.
Medianews.az bildirir ki, braziliyalı rəqibi Jefferson Nasimentonu gərgin mübarizənin sonunda məğlub edən döyüşçü oktaqondan birbaşa mətbuat konfransına yollanıb. Abdullayev qələbənin sevincini gizlətməsə də, ilk növbədə onu bu günlərə gətirən insanlara təşəkkür etməyi unutmayıb.
Döyüş zamanı rəqibinin müdafiəyə üstünlük verməsinə də toxunan təmsilçimiz maraqlı etiraf edib: “Ona dedim ki, kişi kimi döyüş, qaçma. Məşqçisi mənə baxanda isə ingiliscə dedim ki, sən də gəl, səni də aşırım”.
Oktaqona ənənəsinə sadiq qalaraq “Mehtər marşı” ilə çıxan Abdullayev rəqibin ayağına endirdiyi zərbələrin planlarını dəyişmədiyini bildirib.
Azərbaycanlı döyüşçü qələbəsini bütün azarkeşlərə həsr etdiyini vurğulayıb. O, xüsusilə Bakıdakı atmosferin ona əlavə güc verdiyini qeyd edib: “Burada məğlub ola bilməzdim. Azarkeşlərin dəstəyini hər an hiss edirdim”.
Beləliklə, UFC Bakı gecəsində yerli azarkeşlərin ən çox gözlədiyi qələbələrdən biri məhz Tahir Abdullayevdən gəlib.

Our representative Tahir Abdullayev, who gave unforgettable moments to Azerbaijani fans at the UFC tournament held in Baku, made noteworthy statements after the victory.
Medianews.az reports that the fighter, who defeated his Brazilian opponent Jefferson Nascimento after a tough fight, went straight from the octagon to the press conference. Abdullayev did not hide the joy of his victory, but first of all, he did not forget to thank the people who brought him to these days.
Touching on his opponent's preference for defense during the fight, our representative made an interesting confession: "I told him to fight like a man, not to run away. When his coach looked at me, I said in English, 'Come here too, I will take care of you as well'."
Maintaining his tradition of entering the octagon with the "Mehter March," Abdullayev stated that he did not change the plans of the strikes he delivered to his opponent's legs.
The Azerbaijani fighter emphasized that he dedicated his victory to all the fans. He especially noted that the atmosphere in Baku gave him extra strength: "I could not lose here. I felt the support of the fans every moment."
Thus, one of the most eagerly awaited victories by local fans on the UFC Baku night came precisely from Tahir Abdullayev.