Yuxuda olan həyat yoldaşına zor tətbiq edən şəxsə
İttiham aktına görə, 40 yaşlı Səid Qasımov (ad və soyad şərtidir) səhər saat 5 radələrində evdə arvadı ilə mübahisə edib. Mübahisə zamanı kişi arvadının sifət nahiyəsinə yumruq və sillə ilə zərbələr vurub. Nəticədə qadın bir sıra xəsarətlər alıb.
Bu əməlinə görə Səid Qasımov saxlanılıb və barəsində cinayət işi açılıb.
Təqsirləndirilən şəxs ifadəsində bildirib ki, Südabə ilə (şərti adla) 11 ildir evlidirlər və 3 uşaqları var. Onun sözlərinə görə, özü təmizkar olsa da, arvadı çox səliqəsiz adamdır və onun bu xüsusiyyətini bəyənmir. Əvvəllər də bir neçə dəfə bu mövzuda mübahisələri olub.
Sonuncu dəfə səhər saat 5 radələrində evə sərxoş gəlib və görüb ki, Südabə evi yığışdırmayıb. Əsəbiləşərək Südabəni yuxudan oyadıb və evi niyə yığışdırmadığını soruşub. Mübahisə zamanı özündən çıxaraq, arvadını döyüb.
Zərərçəkən Südabə isə ifadəsində ərinin son 2 ildir ki, çox spirtli içki içdiyini deyib. Qadın bildirib ki, sonuncu dəfə sərxoş halda onunla soyuq rəftarının səbəbini soruşub. Onun sözlərinə görə, yaranan mübahisə zəminində Səid onun sifət və göz nahiyələrinə yumruq, eləcə də sillə ilə təxminən 10 dəqiqə zərbə vurub. Uşaqlar həmin vaxt yatdığı üçün hadisəni heç kim görməyib.
Zərərçəkən əri ilə barışmadığını və ondan şikayətçi olduğunu deyib.
Məhkəmənin qərarı ilə Səid Qasımov 10 ay müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilib. Hökmə əsasən o, elektron qolbaq taxmalı, gecə saat 23:30-dan səhər saat 7-dək evi, 10 ay ərzində isə Qazax və Ağstafanı tərk etməməlidir.//lent.az

A man in Gazakh beat his wife.
According to the indictment, 40-year-old Said Gasimov (name and surname are conditional) argued with his wife at home around 5 a.m. During the argument, the man struck his wife's face with punches and slaps. As a result, the woman sustained several injuries.
For this act, Said Gasimov was detained and a criminal case was opened against him.
In his statement, the accused said that he has been married to Sudaba (a conditional name) for 11 years and they have 3 children. According to him, although he is tidy, his wife is a very messy person and he does not like this trait of hers. Previously, they had several arguments on this subject.
The last time, he came home drunk around 5 a.m. and saw that Sudaba had not cleaned the house. Angrily, he woke Sudaba up and asked why she hadn’t cleaned the house. During the argument, losing control, he beat his wife.
The victim, Sudaba, stated in her testimony that her husband has been drinking a lot of alcoholic beverages for the last 2 years. The woman said that the last time, drunk, he asked the reason for her cold treatment towards him. According to her, during the resulting argument, Said punched and slapped her face and eye areas for about 10 minutes. The children were asleep at the time, so no one witnessed the incident.
The victim said she did not reconcile with her husband and that she is filing a complaint against him.
By the court's decision, Said Gasimov was sentenced to 10 months of restriction of liberty. According to the verdict, he must wear an electronic bracelet, must not leave the house from 11:30 p.m. to 7 a.m., and must not leave Gazakh and Agstafa for 10 months.//lent.az