Yuxuda olan həyat yoldaşına zor tətbiq edən şəxsə
İttiham aktına görə, 40 yaşlı Səid Qasımov (ad və soyad şərtidir) səhər saat 5 radələrində evdə arvadı ilə mübahisə edib. Mübahisə zamanı kişi arvadının sifət nahiyəsinə yumruq və sillə ilə zərbələr vurub. Nəticədə qadın bir sıra xəsarətlər alıb.
Bu əməlinə görə Səid Qasımov saxlanılıb və barəsində cinayət işi açılıb.
Təqsirləndirilən şəxs ifadəsində bildirib ki, Südabə ilə (şərti adla) 11 ildir evlidirlər və 3 uşaqları var. Onun sözlərinə görə, özü təmizkar olsa da, arvadı çox səliqəsiz adamdır və onun bu xüsusiyyətini bəyənmir. Əvvəllər də bir neçə dəfə bu mövzuda mübahisələri olub.
Sonuncu dəfə səhər saat 5 radələrində evə sərxoş gəlib və görüb ki, Südabə evi yığışdırmayıb. Əsəbiləşərək Südabəni yuxudan oyadıb və evi niyə yığışdırmadığını soruşub. Mübahisə zamanı özündən çıxaraq, arvadını döyüb.
Zərərçəkən Südabə isə ifadəsində ərinin son 2 ildir ki, çox spirtli içki içdiyini deyib. Qadın bildirib ki, sonuncu dəfə sərxoş halda onunla soyuq rəftarının səbəbini soruşub. Onun sözlərinə görə, yaranan mübahisə zəminində Səid onun sifət və göz nahiyələrinə yumruq, eləcə də sillə ilə təxminən 10 dəqiqə zərbə vurub. Uşaqlar həmin vaxt yatdığı üçün hadisəni heç kim görməyib.
Zərərçəkən əri ilə barışmadığını və ondan şikayətçi olduğunu deyib.
Məhkəmənin qərarı ilə Səid Qasımov 10 ay müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilib. Hökmə əsasən o, elektron qolbaq taxmalı, gecə saat 23:30-dan səhər saat 7-dək evi, 10 ay ərzində isə Qazax və Ağstafanı tərk etməməlidir.//lent.az

В Газахе мужчина избил свою жену.
Согласно обвинительному акту, 40-летний Саид Гасымов (имя и фамилия условны) около 5 часов утра поссорился дома с женой. Во время ссоры мужчина нанёс жене удары кулаком и пощёчины в область лица. В результате женщина получила ряд травм.
За это деяние Саид Гасымов был задержан, в отношении него возбуждено уголовное дело.
В своем заявлении обвиняемый сообщил, что он и Судаба (условное имя) женаты уже 11 лет и у них трое детей. По его словам, он сам аккуратен, а жена — очень неопрятный человек, и он не одобряет эту её черту. Ранее они уже несколько раз спорили на эту тему.
В последний раз он пришёл домой пьяным около 5 часов утра и увидел, что Судаба не убрала дом. Разозлившись, он разбудил Судабу и спросил, почему она не убрала дом. В ходе ссоры потерял контроль над собой и избил жену.
Потерпевшая Судаба в своём заявлении сказала, что за последние 2 года муж начал много пить спиртного. Женщина отметила, что в последний раз пьяный муж спросил её причину холодного отношения к нему. По её словам, в ходе возникшего конфликта Саид в течение примерно 10 минут наносил ей удары кулаком и пощёчины по лицу и области глаз. Дети спали в это время, и никто не видел произошедшего.
Потерпевшая заявила, что не помирилась с мужем и жалуется на него.
По решению суда Саид Гасымов был приговорён к ограничению свободы на 10 месяцев. Согласно приговору, он должен носить электронный браслет, не покидать дом с 23:30 до 7:00 и не покидать Газах и Агстафу в течение 10 месяцев.//lent.az