UFC Bakı: Fərman Həsənov qələbə qazandı
Medianews.az xəbər verir ki, Fərman Həsənov Erik Nolanla üz-üzə gəlib. Gərgin mübarizə ilə yadda qalan döyüşdə azərbaycanlı idmançı Fərman Həsənov qalib gəlib.
Həsənov doğma azarkeşlər qarşısında inamlı çıxışı ilə yadda qalıb və gecəyə daha bir qələbə əlavə edib.
Qələbədən sonra idmançı azarkeşlərə təşəkkür edərək: “Yaşasın Azərbaycan! Sağ olun. Mən millətimi sevirəm. Millətimin qarşısında qələbə qazanmaq mənim üçün qürurvericidir”, – deyə bildirib.
Xatırladaq ki, Fərman Həsənov döyüşə “Məndə sığar iki cahan” qəzəlinin Sami Yusuf ifasında səsləndiyi musiqi ilə daxil olub.

В следующем поединке турнира UFC в Баку состоялся бой в полусреднем весе.
Medianews.az сообщает, что Фарман Гасанов встретился с Эриком Ноланом. В поединке, запомнившемся напряжённой борьбой, победил азербайджанский спортсмен Фарман Гасанов.
Гасанов запомнился уверенным выступлением перед родными болельщиками и добавил к вечеру ещё одну победу.
После победы спортсмен поблагодарил болельщиков, сказав: «Да здравствует Азербайджан! Спасибо вам. Я люблю свой народ. Для меня честь одержать победу перед своим народом», — отметил он.
Напомним, что Фарман Гасанов выходил на бой под музыку с исполнением Самии Юсуфа поэта-газа́ля «Во мне помещаются два мира».