Qrenlandiya gözəli Trampa qarşı:
"Qrenlandiya - Qrenlandiya xalqına məxsusdur". Medianews.az xəbər verir ki, 2024-cü ildə Qrenlandiya gözəli seçilmiş Nayya Marosi ABŞ Prezidenti Donald Trampın onun vətənini ilhaq etmək cəhdinə belə reaksiya verib.
Nayya Marosi Donald Trampın Qrenlandiyanı zorla ələ keçirəcəyinə dair bəyanatlarını dəhşətli təhdid adlandırıb və bildirib ki, hədələrə baxmayaraq, bu dövrün də öz gözəlliyi var, gözəl olan isə odur ki, Qrenlandiya xalqı vətənin müdafiəsinə qalxıb, qürurunu qorumaq əzmini ortaya qoyub.
“Mən Trampın siyasətinin əleyhinəyəm və vətənimin müdafiəsindəyəm. Qrenlandiya, onun xalqı diz çökən deyil. ABŞ-ni bizdən uzaq durmağa çağırırıq”.

"Гренландия принадлежит народу Гренландии". Medianews.az сообщает, что в 2024 году красавица Гренландии Найя Марос ответила на попытку президента США Дональда Трампа аннексировать её родину.
Найя Марос назвала заявления Дональда Трампа о силовом захвате Гренландии ужасной угрозой и заявила, что несмотря на угрозы, у этого региона есть своя красота, и самое прекрасное — это то, что народ Гренландии встал на защиту родины и проявил решимость сохранить свою гордость.
«Я против политики Трампа и на стороне защиты своей родины. Гренландия и её народ не склонят колени. Мы призываем США держаться от нас подальше».