Qrenlandiya gözəli Trampa qarşı:
"Qrenlandiya - Qrenlandiya xalqına məxsusdur". Medianews.az xəbər verir ki, 2024-cü ildə Qrenlandiya gözəli seçilmiş Nayya Marosi ABŞ Prezidenti Donald Trampın onun vətənini ilhaq etmək cəhdinə belə reaksiya verib.
Nayya Marosi Donald Trampın Qrenlandiyanı zorla ələ keçirəcəyinə dair bəyanatlarını dəhşətli təhdid adlandırıb və bildirib ki, hədələrə baxmayaraq, bu dövrün də öz gözəlliyi var, gözəl olan isə odur ki, Qrenlandiya xalqı vətənin müdafiəsinə qalxıb, qürurunu qorumaq əzmini ortaya qoyub.
“Mən Trampın siyasətinin əleyhinəyəm və vətənimin müdafiəsindəyəm. Qrenlandiya, onun xalqı diz çökən deyil. ABŞ-ni bizdən uzaq durmağa çağırırıq”.

Greenland beauty against Trump:
"Greenland belongs to the people of Greenland." Medianews.az reports that in 2024, Nayya Marosi, chosen as Greenland's beauty queen, reacted to US President Donald Trump's attempt to annex her homeland.
Nayya Marosi described Donald Trump's statements about forcibly taking over Greenland as a terrible threat and stated that despite the threats, this era has its own beauty, and what is beautiful is that the people of Greenland have risen to defend the homeland and have shown the determination to protect their pride.
"I am against Trump's policy and I stand in defense of my homeland. Greenland and its people are not kneeling. We call on the USA to stay away from us."