Bu gün Rusiyaya məxsus pilotsuz uçuş aparatı Rumıniyanın hava məkanına daxil olaraq çoxmərtəbəli yaşayış binasına çırpılıb, iki nəfər xəsarət alıb.
Bu barədə Rumıniya Müdafiə Nazirliyinin açıqlamasında bildirilib.
Qeyd olunub ki, gecə saatlarında Ukrayna ilə sərhəd yaxınlığındakı Qalati bələdiyyəsinin Ştireks-Mazepa ərazisindəki binanın damına PUA düşüb. Belə ki, PUA Rusiyanın mülki və infrastruktur hədəflərinə zərbələr endirdiyi Ukrayna ərazisindən sərhədi keçib.
Əməliyyat zamanı iki F-16 qırıcı təyyarəsi havaya qaldırılıb və pilotlara hədəfləri həyəcan siqnalı dövründə vurmaq səlahiyyəti verilib./Report

Сегодня беспилотный летательный аппарат России, проникнув в воздушное пространство Румынии, врезался в многоэтажный жилой дом, в результате чего два человека получили травмы.
Об этом сообщается в заявлении Министерства обороны Румынии.
Отмечается, что ночью на крышу здания в районе Штирекс-Мазепа муниципалитета Галац, расположенного недалеко от границы с Украиной, упал БПЛА. Дело в том, что беспилотник пересек границу с территории Украины, откуда наносит удары по гражданским и инфраструктурным объектам России.
В ходе операции в воздух были подняты два истребителя F-16, и пилотам было предоставлено право сбивать цели во время режима воздушной тревоги./Report