Şənbə-bazar iş, yoxsa qeyri-iş günləridir? – Dekabrın 31-dən yanvarın neçəsinə qədər istirahətdir? -
5,524 baxış
Şənbə-bazar iş, yoxsa qeyri-iş günləridir? – Dekabrın 31-dən yanvarın neçəsinə qədər istirahətdir? - İZAH
Sosial şəbəkələrin Azərbaycan seqmentində bu ilin sonuncu şənbə və bazar günlərinin iş, yoxsa qeyri-iş günləri olduğu barədə müzakirələr gedir. Bəlli olduğu kimi, hökumət bəzən bayramlarda verilən istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək üçün iş və qeyri-iş günlərinin yerini dəyişir. Sosial şəbəkələrdəki müzakirələr də bununla əlaqədardır.
Lakin Medianews.az saytı diqqətə çatdırır ki, hökumətin Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı ilə bağlı belə bir qərarı yoxdur. Yəni bu həftənin şənbə və bazar günləri (27, 28 dekabr) istirahət günləridir.
Gələn həftənin bazar ertəsi və çərşənbə axşamı (29, 30 dekabr) iş günləridir.
31 dekabr, 1, 2, 3, 4 yanvar qeyri-iş günləridir.
31 dekabr hökumətin 2025-ci ilə, 1, 2 yanvar 2026-cı ilə aid qərarlarına əsasən bayram günləridir. 3, 4 yanvar isə şənbə-bazara düşdüyü üçün qeyri-iş günləridir.

Are Saturday and Sunday working or non-working days? – From December 31 to which date in January is the holiday? -
5,831 views
Are Saturday and Sunday working or non-working days? – From December 31 to which date in January is the holiday? - EXPLANATION
In the Azerbaijani segment of social networks, discussions are ongoing about whether the last Saturday and Sunday of this year are working or non-working days. As is known, the government sometimes changes the positioning of working and non-working days to ensure the continuity of rest days given during holidays. The discussions on social networks are related to this.
However, the Medianews.az website draws attention to the fact that the government has no such decision regarding the Solidarity Day of World Azerbaijanis and the New Year holiday. That is, this week's Saturday and Sunday (December 27, 28) are rest days.
The coming Monday and Tuesday (December 29, 30) are working days.
December 31, January 1, 2, 3, 4 are non-working days.
December 31 is a holiday according to the government's decisions for 2025, and January 1 and 2 for 2026. January 3 and 4 are non-working days because they fall on Saturday and Sunday.