"Space" ilə bağlı daha bir
Medianews.az-ın məlumatına görə, Axar.az-a daxil olan məlumatda iddia edilir ki, yaxın müddətdə sözügedən TV-nin fəaliyyətinə xitam veriləcək.
Buna səbəb isə kanalın uzun müddətdir rentabelli olmaması və keyfiyyət göstəricilərinin təsisçini qane etməməsidir.
Bildirilir ki, kanalın əvvəlki şöhrətini qaytarmaq üçün bir neçə dəfə rəhbərlik dəyişdirilsə də, nəticə əldə olunmayıb. Buna görə də kanalın təsisçisi bağlanma qərarı verib.
Məlumatla bağlı "Space TV"dən münasibət öyrənmək mümkün olmayıb. Qeyd edək ki, bundan öncə "Space TV"də yoxlamalar aparıldığı və kanalın rəhbəri Vado Korovinin vəzifədən uzaqlaşdırıldığı ilə bağlı məlumat yayılıb. Kanal yayılan məlumatların heç birinə rəsmi reaksiya verməyib. "Space TV" 12 oktyabr 1997-ci ildə yayıma başlayıb.

According to information obtained by Medianews.az from Axar.az, it is claimed that the said TV channel will be shut down in the near future.
The reason for this is that the channel has not been profitable for a long time, and its quality indicators do not satisfy the founder.
It is reported that although the management was changed several times to restore the channel's former fame, no result was achieved. Therefore, the channel's founder has decided to close it.
It was not possible to get a response from "Space TV" regarding this information. It should be noted that previously, inspections were conducted at "Space TV" and it was reported that the channel's director, Vado Korovi, was dismissed from his position. The channel has not given any official response to the circulated information. "Space TV" started broadcasting on October 12, 1997.