Qurban Qurbanov qərəzli baş hakim barədə: "Prezident İlham Əliyev lazım olan şərhi verib"
Oxu.az xəbər verir ki, bunu UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin yeddinci turunda oynanılan "Qarabag" - "Ayntraxt Frankfurt" matçından sonra keçirilən mətbuat konfransında Ağdam təmsilçisinin baş məşqçisi Qurban Qurbanov deyib.
O, Prezident İlham Əliyevə göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkür edib:
"Mən də öz növbəmdə qələbə münasibətilə cənab Prezident İlham Əliyevi təbrik edirəm. Bizə göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkürümü bildirirəm. Qarşılaşmanın baş hakimi Sandro Şererin haqsız qərarları ilə bağlı lazım olan bütün fikirləri prezident bildirdi. Məncə, onun sözlərindən sonra əlavə şərhə ehtiyac yoxdur. Təbii ki, mən də oyun sırasında əsəbiləşmişdim, lakin sonradan hirsim soyudu".
Qeyd edək ki, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçirilən qarşılaşma 3:2 "Qarabağ"ın qələbəsi ilə başa çatıb.

Qurban Qurbanov about the biased head referee: "President Ilham Aliyev has given the necessary comment"
"President Ilham Aliyev has given the necessary comment about the main referee of the game."
Oxu.az reports that this was stated by the head coach of the Agdam representative, Qurban Qurbanov, at the press conference held after the seventh round of the main stage of the UEFA Champions League match between "Qarabag" and "Eintracht Frankfurt".
He expressed gratitude to President Ilham Aliyev for the support shown:
"On my part, I also congratulate Mr. President Ilham Aliyev on the victory. I express my thanks for the support he has shown us. The president expressed all the necessary opinions regarding the unfair decisions of the main referee of the match, Sandro Scherer. I think after his words, no further comment is necessary. Of course, I was also upset during the game, but later my anger subsided."
It should be noted that the match held at the Tofiq Bahramov Republican Stadium ended with a 3:2 victory for "Qarabag".