Qurban Qurbanov qərəzli baş hakim barədə: "Prezident İlham Əliyev lazım olan şərhi verib"
Oxu.az xəbər verir ki, bunu UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin yeddinci turunda oynanılan "Qarabag" - "Ayntraxt Frankfurt" matçından sonra keçirilən mətbuat konfransında Ağdam təmsilçisinin baş məşqçisi Qurban Qurbanov deyib.
O, Prezident İlham Əliyevə göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkür edib:
"Mən də öz növbəmdə qələbə münasibətilə cənab Prezident İlham Əliyevi təbrik edirəm. Bizə göstərdiyi dəstəyə görə təşəkkürümü bildirirəm. Qarşılaşmanın baş hakimi Sandro Şererin haqsız qərarları ilə bağlı lazım olan bütün fikirləri prezident bildirdi. Məncə, onun sözlərindən sonra əlavə şərhə ehtiyac yoxdur. Təbii ki, mən də oyun sırasında əsəbiləşmişdim, lakin sonradan hirsim soyudu".
Qeyd edək ki, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçirilən qarşılaşma 3:2 "Qarabağ"ın qələbəsi ilə başa çatıb.

«Президент Ильхам Алиев дал необходимое разъяснение о главном судье матча».
Об этом сообщил главный тренер представителя Агдама «Карабаха» Гурбан Гурбанов на пресс-конференции после матча 7-го тура основного этапа Лиги чемпионов УЕФА «Карабах» — «Айнтрахт Франкфурт».
Он выразил благодарность Президенту Ильхаму Алиеву за оказанную поддержку:
«От себя также поздравляю господина Президента Ильхама Алиева с победой. Благодарю за поддержку, которую он нам оказал. Все необходимые мысли по поводу несправедливых решений главного судьи матча Сандро Шерера президент высказал. По моему мнению, после его слов не требуется дополнительных комментариев. Конечно, во время игры я тоже нервничал, но потом мой гнев утих».
Отметим, что матч, прошедший на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова, завершился победой «Карабаха» со счётом 3:2.